Kampe der bliver spillet i dag


Albania: First Division - Play Offs

23.05.2019 14:00 Vllaznia - Bylis

Argentina: Copa Argentina

23.05.2019 00:10 San Lorenzo - Sportivo Estudiantes

Argentina: Primera C Metropolitana - Relegation

23.05.2019 17:00 Berazategui - Sportivo Barracas

Bangladesh: Premier League

23.05.2019 10:00 Muktijoddha Sangsad - Abahani Limited
23.05.2019 10:00 Nofel - Bashundara Kings

Benin: Championnat National

23.05.2019 15:00 ASPAC - Tonnerre

Bolivia: Division Profesional - Apertura

23.05.2019 19:00 Sport Boys - Bolivar
23.05.2019 00:30 Oriente Petrolero - Aurora
23.05.2019 00:30 The Strongest - Always Ready

Brazil: Copa Do Brasil

23.05.2019 23:00 Internacional - Paysandu PA
23.05.2019 00:30 Juventude - Gremio
23.05.2019 00:30 Sao Paulo - Bahia

Bulgaria: Parva Liga - Europa League - Play Offs

23.05.2019 17:00 Etar - Slavia Sofia

Bulgaria: Vtora Liga

23.05.2019 14:00 Strumska Slava - Tsarsko Selo
23.05.2019 14:00 Pirin Blagoevgrad - Ludogorets II
23.05.2019 14:00 Botev Galabovo - Arda
23.05.2019 14:00 CSKA 1948 Sofia - Lok. Sofia
23.05.2019 14:00 Kariana Erden - Pomorie
23.05.2019 14:00 Litex Lovech - Dobrudzha
23.05.2019 14:00 Lok. Gorna - Chernomorets Balchik
23.05.2019 14:00 Nesebar - Montana

Canada: Championship

23.05.2019 01:30 Cavalry - Pacific FC

Colombia: Liga Aguila - Apertura - Quadrangular

23.05.2019 01:00 America De Cali - U. Magdalena

Estonia: Esiliiga

23.05.2019 16:00 Elva - JK Jarve
23.05.2019 16:00 Flora U21 - Tammeka U21
23.05.2019 16:00 Levadia U21 - Parnu JK Vaprus

Faroe Islands: Faroe Islands Cup

23.05.2019 17:00 Vikingur - Skala Itrottarfelag

Georgia: Crystalbet Erovnuli Liga

23.05.2019 17:00 WIT Georgia - Lokomotiv Tbilisi
23.05.2019 15:00 Chikhura - Dinamo Batumi

Germany: Bundesliga - Relegation - Play Offs

23.05.2019 18:30 Stuttgart - Union Berlin

Guatemala: Liga Nacional - Clausura - Play Offs

23.05.2019 17:00 Malacateco - Antigua

Iceland: Division 2

23.05.2019 18:00 Selfoss - Vidir

Iceland: Inkasso-Deildin

23.05.2019 19:15 Njardvik - Keflavik
23.05.2019 19:15 Haukar - Throttur
23.05.2019 19:15 Afturelding - Fjolnir

Indonesia: Liga 1

23.05.2019 13:30 Persib Bandung - TIRA Persikabo

Iraq: Super League

23.05.2019 19:00 Al Shorta - Al Quwa Al Jawiya
23.05.2019 13:00 Al-Hudod - Al Hussein

Kenya: Premier League

23.05.2019 12:00 Mount Kenya United - Leopards
23.05.2019 12:00 Tusker - Zoo

Norway: Division 3 - Group 3

23.05.2019 17:00 Vardeneset - Staal Jorpeland

Norway: Nm Cup

23.05.2019 16:00 Hinna - Viking
23.05.2019 16:00 Asane - Brann
23.05.2019 16:00 Sunndal - Molde
23.05.2019 16:00 Ullern - Stromsgodset

Oman: Professional League

23.05.2019 18:00 Al Oruba - Saham
23.05.2019 18:00 Majees SC - Dhofar
23.05.2019 18:00 Muscat - Sohar

Republic Of The Congo: Ligue 1

23.05.2019 15:00 Patronage Sainte-Anne - Inter Club
23.05.2019 15:00 V. Club Mokanda - Tongo FC Jambon
23.05.2019 14:00 Leopard - Nico-Nicoye
23.05.2019 13:00 Cheminots - La Mancha
23.05.2019 13:00 Diables Noirs - Kondzo

Romania: Liga 1 - Relegation Group

23.05.2019 17:30 Gaz Metan Medias - Voluntari

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Losers Stage

23.05.2019 13:00 Chelyabinsk - Ural 2
23.05.2019 13:00 Lada Togliatti - Ufa 2

Russia: Pfl - Ural-Povolzhye - Winners Stage

23.05.2019 13:00 Kamaz - Syzran
23.05.2019 13:00 Neftekhimik - Nosta
23.05.2019 13:00 Ulyanovsk - FC Zvezda Perm

Scotland: Premiership - Relegation

23.05.2019 18:45 Dundee Utd - St. Mirren

Serbia: Serbian Cup

23.05.2019 17:00 FK Crvena zvezda - Partizan

South America: Copa Sudamericana

23.05.2019 22:15 Corinthians - Lara
23.05.2019 22:15 Wanderers - CA Cerro
23.05.2019 00:30 La Equidad - Deportivo Santani
23.05.2019 00:30 Liverpool M. - Caracas

South America: Recopa Sudamericana

23.05.2019 00:30 Athletico-PR - River Plate

Sweden: Allsvenskan Women

23.05.2019 17:00 Pitea W - Bunkeflo W

Sweden: Division 1 - Södra

23.05.2019 17:30 Skovde AIK - Trollhattan

Sweden: Division 2 - Norra Götaland

23.05.2019 17:00 Lidkopings FK - Gauthiod

Switzerland: Challenge League

23.05.2019 18:00 Chiasso - Aarau
23.05.2019 18:00 Kriens - Lausanne
23.05.2019 18:00 Rapperswil - Winterthur
23.05.2019 18:00 Schaffhausen - Wil
23.05.2019 18:00 Vaduz - Servette

Turkey: Tff 3. Lig Play Offs

23.05.2019 13:00 Ergene Velimese - Nevsehirspor

Ukraine: Persha Liga

23.05.2019 13:00 Inhulets - Ahrobiznes Volochysk

Usa: Mls

23.05.2019 00:00 New York Red Bulls - Vancouver Whitecaps

Usa: Usl Championship

23.05.2019 02:30 Fresno - Austin Bold
23.05.2019 00:00 Birmingham - Nashville SC
23.05.2019 00:00 Swope Park - Memphis

Usa: Usl League One

23.05.2019 00:00 North Texas - Forward Madison

Usa: Usl League Two

23.05.2019 00:00 San Diego Zest - Ventura

World: Club Friendly

23.05.2019 23:30 New York Cosmos - St. Pauli
23.05.2019 00:00 Minnesota United - Hertha Berlin
23.05.2019 00:00 DC United - Betis

World: Slovakia Cup

23.05.2019 10:00 Mexico U18 - England U18
23.05.2019 10:00 Russia U18 - Slovakia U18
23.05.2019 10:00 Spain U18 - Czech Republic U18
23.05.2019 10:00 Ukraine U18 - Croatia U18

World: World Cup U20

23.05.2019 18:30 Poland U20 - Colombia U20
23.05.2019 18:30 Japan U20 - Ecuador U20
23.05.2019 16:00 Tahiti U20 - Senegal U20
23.05.2019 16:00 Mexico U20 - Italy U20

Seneste resultater